Choćbyśmy stale kroczyli ścieżką do Raju wyznaczoną przez Najwyższego i pilnowali się jego wskazówek, to dobrze ubezpieczyć się przed nieprawością, jaka grozi nam w którymkolwiek etapie naszej wędrówki po ziemskim padole. Dowodów na rozmaite wyroki losu w przeszłości ludzkości jest sporo. Dlatego więc ważkie jest, żeby zaopatrzyć się w odpowiednią osłonę na elementy zewnętrzne, jakie potrafiłyby nam odebrać tak znaczącą sprawę jak spokój duszy, który można uzyskać wyłącznie dzięki związku z Najwyższym.

Chrystus

Właściwymi zasłonami mogą stawać się różnorodnego pokroju artykuły religijne, takie jak obrazy, medaliki, brewiarze, ikony, oraz figurki. Mało tego, że są one przeważnie wytwarzane niesłychanie szczegółowo i wywołują w nas uczucie niemal doskonałości, to dodatkowo wspomagają nas w obronie przed czającym na nas na każdym niemal kroku złu. Oddziałują one na ludzi w tak dobry sposób, że nawet jeśli przestali oni pamiętać o Panu, to podczas wypełniania codziennych czynności czy obowiązków, choćby i przypadkowo zaglądniemy na rzecz przypominającą nam o Nim.

Artykuły religijne uczynią dla nas to, że na chwilę przestaniemy przeprowadzać określoną czynność i zastanowimy się nad licznymi znaczącymi rzeczami. Może to być szczera modlitwa, w której podzielimy się z Wszechmogącym wszelkimi swoimi uwagami, satysfakcjami, jak również niepokojami. Tak jak wojom w średniowieczu była przydatna tarcza do boju z adwersarzem, tak również i dziś rycerzom Chrystusa konieczna jest odpowiednia zasłona, która ochroni ich przed tym co mroczne i wspomoże w odparciu jakiekolwiek zakazanego owocu. Nawet zwykły krzyżyk, jaki mamy każdego dnia na szyi ochronić nas może przed licznymi grzechami lub nieprawidłowym postępowaniem, powodując że będziemy po prostu znacznie lepsi.